Príslušenstva

 akciaTáto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Príslušenstvo

Príslušenstvo

Výplne dveríPríslušenstva k oknám a dverám sú tie prvky, ktoré robia z Vašich okien a dverí skutočne dobrý výrobok. Ide v prvom rade o kovanie, sklá a výplne okien a dverí. Firma ProWind Slovakia s.r.o. ponúka svoje výrobky len s kovaním nemeckej značky (a kvality) ROTO. V oblasti dverných výplní máme v ponuke prekrásne výrobky od popredných nemeckých a slovenských výrobcov. Listujte online katalógy a nájdite si Vaše vysnívané dvere v sekcii dverné výplne
 

Dvojsklo alebo trojsklo?

Najväčšou dilemou pre zákazníka môže byť výber medzi dvojsklom alebo trojsklom. Staviate dom a uvažujete nad tým či si objednať okná s dvojsklom, alebo trojsklom? Aké sú medzi nimi rozdiely? Pokúsime sa Vám pomocť v otázke, čo je pre Vás lepšie trojsklo, alebo dvojsklo?

Pozrime sa spolu na to čo Vám ktoré prevedenie prinesie. Porovnali sme štyri prevedenia okien, jedno s dvojsklom a troje s trojsklami v príslušných okenných profiloch. Nakoľko nemá zmysel hodnotiť iba samotné okno, tak počítame so zabudovanými oknami v malom nízkoenergetickom dome.

 

porovnanie skiel

Z uvedeného grafu je zrejmé, že použitím dobrých izolačných trojskiel s dobrými okennými rámami Vám už okná energiu nemíňajú, ale naopak prinášajú. Celkový rozdiel medzi najlepším trojsklom a dvojsklom je v spotrebe energii až 1076 kWh/vykurovaciu sezónu! Pre porovnanie, ak necháte celý rok zapnutú 100W žiarovku, tak spotrebuje 854 kWh.

Niekedy nám zákazníci predostrú požiadavku na kombináciu dvojskla na juh a trojskla na ostatné svetové strany. Argumentujú vyšším solárnym ziskom dvojskla oproti trojsklu. Je pravda, že izolačné dvojsklo má oproti klasickým trojsklám vyšší solárny zisk o 13%, avšak na druhej strane má aj podstatné vyššie straty prestupom (o 57% v prípade Ug=0,7 a až o 120% pri Ug=0,5).

Ak si uvedomíme, že tepelné straty prestupom trvajú počas celej vykurovaciej sezóny a solárne zisky iba vo chvíľach keď nám svieti slniečko, tak je zrejmá výhoda použitia izolačných trojskiel.

Najnovšie izolačné trojsklá však už dosahujú takmer identické solárne zisky ako dvojsklá. (Planitherm LUX, Planitherm MAX a Planibel Tri)

V neposlednom rade Vám pri stavbe nového rodinného domu ide aj o komfort bývania. Pri izolačných dvojsklách sú teploty skiel v zime až o 4°C nižšie ako pri trojsklách.

Práve teplota predmetov, ktoré Vás obklopujú výrazne ovplyvňujú pocit tepelnej pohody. To znamená, že pri dvojsklách budete pociťovať vyžarovanie chladu od sklených tabulí a na zvýšenie pohody zvýšite teplotu v miestnosti. Rozdiel v teplotách teplejších povrchov a sklenených tabulí sa ešte zvýši a nepohoda ostane aj pri zvýšených výdavkoch za energiu.

Takže teraz si sami môžete odpovedať na otázku, aké výhody má pre Vás izolačné trojsklo?

Porovnanie energetických bilancii bolo zrátané pomocou programu PHPP2007 a má informatívny charakter.

V porovnaní je použité:

  1. Izolačné dvojsklo s Planitherm Ultra N, Ug=1,1W/(m2.K), g=0,63 a hliníkovým dištančným rámikom v 68mm drevenom okne
  2. Izolačné trojsklo s Planitherm Ultra N, Ug=0,7W/(m2.K), g=0,5 a hliníkovým dištančným rámikom v 78mm drevenom
  3. Izolačné trojsklo s Planitherm Ultra N, Ug=0,5W/(m2.K), g=0,5 a Swisspacer V dištančným rámikom v 92mm drevenom
  4. Izolačné trojsklo s Planitherm LUX, Ug=0,6Wm2, g=0,62 a Swisspacer V dištančným rámikom v drevenom okne pre pasívne domy

Vyrátajte aj Vy aké budete mať úspory zabudovaním nových okien od firmy ProWind Slovakia s.r.o. v sekcii Kalkulátor úspor. 

prowindlogo

000420389
Dnes
Včera
Tento týždeň
Tento mesiac
50
67
1008
4951